Masáže

Klasické masáže (celková, šíje a záda, dolní končetiny) odstraňují únavu, ochablost a ztuhlost svalů. Podporují prokrvení svalstva a vazivového aparátu, pozitivně působí na látkovou výměnu a napomáhají celkové regeneraci organismu. Vybrat si můžete z několika druhů masážních emulzí, základního oleje nebo lékařské vazelíny.

Aroma masáž (zad a šíje) je alternativní terapeutická technika, která kombinuje přírodní léčebné vlastnosti éterických olejů a léčivou moc masáže. Má nejen silné fyzické, emocionální a duševní účinky, ale také způsobuje relaxační a omlazující zážitek. Ovlivňuje celou řadu funkcí nervového, oběhového, lymfatického, imunitního a pohybového systému. Aroma masáž je příjemná metoda pro duševní rovnováhu, relaxaci, zmírnění stresu a bolestí hlavy. Tři základní mechanismy vysvětlují léčivé účinky aroma masáže. Prvním mechanismem je vliv vůní na mozek, a to zejména na limbický systém. Druhým mechanismem jsou přímé farmakologické účinky esenciálních olejů a třetím velice důležitým mechanismem je síla vlastního doteku aromaterapeuta společně s celkovou atmosférou prostředí, ve kterém se samotná masáž provádí. Aroma masáž je vnímána jako komplexní terapie, která produkuje hluboký a intenzivní účinek na tělesné i duševní zdraví.

Při reflexní masáži se mechanicky působí na výrazně bolestivé zóny lidského těla, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Na rozdíl od masáže klasické působí především na úrovni nervové. Reflexní masáž se provádí na sucho, bez použití masážních prostředků, hmaty jsou prováděny pomalu. Zlepšuje látkovou výměnu, urychluje hojení ran po úrazu nebo operaci, zvyšuje celkovou odolnost.

Baňkování je vhodné při regeneračních masážích, ke zmírnění bolesti svalů, k odstranění bolestivých blokád a uvolnění ztuhlých kloubů, ale také například při bolestech břicha a trávicích potížích nebo při kašli a nachlazení. Baňky různých velikostí se přikládají na tělo. Díky podtlaku, který vznikne rozpínáním teplého vzduchu se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř – dané místo se silněji prokrví a působením podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky. Málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně.

Masáž lávovými kameny je exkluzivní terapií, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů a speciální masážní techniky do nezapomenutelného zážitku. Lávové kameny jsou zahřívány ve vodní lázni a jejich hladkým povrchem je za pomoci aromatických olejů masírováno celé tělo. Pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a rozproudit tok energie v těle. Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, prohřívá celé tělo a pomáhá detoxikaci organismu. Tělo se opravdu dokonale uvolní, mysl se zbaví stresu a napětí a klient se cítí jako znovuzrozený.

Přístrojová lymfodrenáž podporuje lymfatický a žilní systém. Prevence křečových žil a otoků. Odstraňuje pocit tzv. těžkých nohou. Cílem masáže je odvést zplodiny z metabolismu, tedy toxické látky lymfatickým systémem. Kontraindikace - srdeční dekompenzace, jaterní cirhóza, onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, těhotenství, akutní kožní záněty, akutní bakteriální virová onemocnění, zhoubné nádory, otoky způsobené onemocněním ledvin a jater, epilepsie.

Balíčky wellness centra